wtorek, 14 lutego 2017

Trudy hafciarki


 Tak przedstawia się efekt końcowy - obraz o wym 42x32 cm. Na  początku wydawało mi się, że to niezbyt trudne zadanie. Szata, która jest aplikacją i haft na niej "poszedł" bez większych problemów.

Szata wewnątrz haftowana jest haftem cieniowanym muliną w kolorach szarych -od jasnego szarego po bardzo ciemny. Wydawało mi się że ten kolor nici powinien znacznie odcinać się od białej szaty, niestety w tym  zestawieniu zbyt to się zlewało- zmusiło to mnie do wprowadzenia koloru czarnego.
W planie był różaniec z białych perełek / jak w oryginale/ lecz białych perełek nie byłoby w ogóle widać w obrazie. Wprowadziłam czerwone korespondujące z czerwonymi koralikami w koronie.
 

Twarz Madonny obok to efekt końcowy ale zanim został osiągnięty  to tylko  poprawki, poprawki...
Wersje pośrednie - straszne!!!
To samo dotyczy korony, ostateczna wersja to haft koralikami czerwonymi i złotymi - otoczone złotym bajorkiem. Pierwsze podejście to porażka, drugą zrobiłam na tamborku i białej tkaninie / takiej samej tak szata/ - i co ??? Tkanina w towarzystwie złotych koralików i złotej aureoli nabrała koloru złotego!!. W ogóle nie widać było korony w aureoli. Postanowiłam tkaninę zahaftować na czerwono-lepiej ale to jeszcze nie było to czego oczekiwałam. Ostatecznie korona została wyhaftowana koralikami.wersje koronZanim powstała wersja ostateczna....


Chmurka na której stoi Madonna też miała swoje wersje.. Skrytykowana przez rodzinę wersja "kamienna":) została zmodyfikowana na inną
 
 
Ach nie ! - jeszcze podpis....:)

8 komentarzy:

 1. O rety! Kiedy zdążyłaś dorobić drzewko? Zdumiewająca z ciebie kobieta! Cieszę się, że zamieszczasz zbliżenia, wreszcie można fajnie pooglądać, choć na "żywo" jest po stokroć piękniejsza.
  J.

  OdpowiedzUsuń
 2. rany jakie to piękne i misterne szacunek wielki!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chylę nisko głowę przed Mistrzynią Nici. Aż trudno oderwać wzrok. Ustawiłem Pani obraz jako tapetę na tablecie. :)

  Gallus 2.0

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Wszystkim za miłe słowa- ściskam Was ciepło:) Mam nadzieję, że tak będzie przyjęta w nowym domu, gdzie oczekiwana jest z dużą niecierpliwością:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co Pani myśli i czuje kiedy oddaje Pani swoje Dzieła innym ludziom? W końcu tyle godzin pracy, trudu, nie mówiąc o pięknie, od którego trudno oderwać wzrok (nawet na zdjęciu, a co dopiero "twarzą w twarz") ...

  Gallus 2.0

  OdpowiedzUsuń
 6. Po prostu czapki z głów. Zmagania z koroną ... podziwiam wytrwałość, ale efekt końcowy był tego wart !
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń