czwartek, 6 marca 2014

Sztandar-piętnasty i szesnasty tydzień

Wybaczcie-rozpoczęłam kurs księgowości II stopnia, weekendy zajęte i nagle brak mi czasu. Gdzieś coś zawalam:). Najmniej bolesny jest blog, bo terminów tu nie ma:) Czas dla sztandaru wyrywam w ciągu tygodnia , inwestor-mąż zmienił mi termin wykonania na maj!! Nie sprecyzował czy początek czy koniec, ale i tak jestem w stresie-bo to niewiele czasu...
Każdy dzień w każdej w wolnej chwili na tapecie sztandar...sprzątanie tylko przed przyjazdem dzieci:) , prasowanie jak potrzeba przyciśnie, dobrze że pralka sama pierze:) Do kursu uczyć się będę chyba  w godzinach pracy...
Choć po ostatnich zajęciach z podatku VAT , kiedy siedziałam jak na tureckim kazaniu jestem przerażona, bo okazuje się że nic nie takie jakby się wydawało:)

Podsumowując - druga strona na tą chwilę wygląda jak na zdjęciu. Haftuję postać Madonny , jest ona zaprojektowana w jednym kolorze,więc  staram się zrobić ją trochę jak płaskorzeźbę .
Haftuję ją haftem płaskim jedwabiem Madeiry i gdzieniegdzie podbijam filcem i nitkami bawełnianymi. Korony oraz krzyż wykonane są ściegiem kładzionym jak orzeł.

 
To zdjęcie  to etap pośredni, widac na zdjęciu podbicie palców Madonny wykonane z filcu. Rączki Chrystusika , kula , którę trzyma w rękach równiez wykonane z filcu. Krzyż na kuli -podbicie z nitki bawełnianej.
  
 Na tym zdjęciu wykonane jest podbicie drugiej ręki Madonny .
Widok z góry -...kurcze i na zdjęciu dopiero widzę , że będę pruła:( Kolano dzieciątka mi uciekło:(
Mały szczególik.

Wszystko po zahaftowaniu wygląda następująco 
Pozdrawiam Was serdecznie dziękuję za wszystkie miłe komentarze i miejcie wyrozumiałość, ze nie zawsze odpowiadam. Poprawię się po sztandarze i egzaminie z księgowości:):)

2 komentarze:

 1. VAT-em się nie przejmuj - zanim skończysz, znowu się coś zmieni.
  W razie wątpliwości z księgowości pisz, przekażę córce.

  Mężowi przypomnij, że początkowo praca była na rok zaplanowana.
  Pozdrawiam wiosennie.
  Ps. Haftu nadal nie rozpoczęłam, więc może zdążę nadrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś pięknego ! czy mogę prosic o wstawianie większej liczby zdjęc w powiększeniu? chciałąm przyjrzeć się szczegółom. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń