czwartek, 6 sierpnia 2015

Wspomnienia z wakacji..Kamieniec Podolski/ Ukraina/

 Wjeżdżając do Kamieńca Podolskiego poczułam się trochę jak u siebie:)


 Miasto zachwyciło mnie schludnym wyglądem, odrestaurowanymi budynkami. Tu zostawiliśmy samochód i rozpoczęliśmy zwiedzanie od szukania restauracji, a po obiedzie twierdza..
 Do twierdzy zaszliśmy piechotą.
 W przeciwieństwie do Chocimia wszystko nastawione jest tu na "kasę". Zdjęcie z "Wojem", wejście na wystawę, bar..no, nie przesadziłam- toaleta była za darmo.
U podnóża twierdzy odwiedziliśmy   drewniana cerkiew, niestety była zamknięta.


Wracamy inną drogą , przez most linowy który widzieliśmy z oddali.. W następny dzień zaplanowana jest podróż do Rumunii i zapowiadały się tam również niemałe atrakcje,....3 komentarze:

 1. Dorotko/a dlaczego napisalas,że jak u siebie ? czy Twoje korzenie tam siegaja ?moja rodzina ze strony Mamy pochodzi z Grodka Podolskiego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszym zdjęciu - na banerze jest napisane "Wita Was Chmielniczina" -trochę skojarzyło mi się z nazwiskiem:) Co prawda to nazwisko po mężu , ale pośmialiśmy się trochę:)- niemniej jednak rodzina mojej matki pochodzi z tych terenów..

   Usuń
 2. Dziękuję za relację z wakacji - zawsze ciekawie jest zobaczyć zdjęcia robione przez turystę, a nie z folderu reklamowego.

  OdpowiedzUsuń